Pomiary elektryczne

W jakim celu wykonuje się pomiary elektryczne?

Wykonując pomiary elektryczne uzyskujemy informacje o stanie technicznym badanych urządzeń. Dobry stan techniczny eksploatowanych urządzeń, czy też dopiero zmontowanych i przekazywanych do eksploatacji, jest gwarancją ich bezawaryjnej i bezpiecznej pracy. Pomiary w okresie eksploatacji służą dla oceny aktualnego stanu technicznego urządzeń pod względem niezawodności i bezpieczeństwa pracy. Wyniki pomiarów są podstawą decyzji o dalszej eksploatacji lub dokonaniu odpowiednich napraw, wymian czy remontów generalnych.

Pomiary elektryczne w okresie eksploatacji

Instalacje elektryczne oświetleniowe, instalacje tzw. gniazdek, płyty indukcyjne/ kuchenne elektryczne i inne urządzenia tak jak wszystkie urządzenia techniczne wymagają okresowych przeglądów, napraw i innych czynności serwisowych.

 

W dokumentacji technicznej określane są zalecenia w serwisowaniu. Aby ograniczyć ilość awarii, usterek oraz wydłużyć żywotność instalacji i urządzeń elektrycznych zaleca się wykonywanie przeglądów zgodnie z instrukcją eksploatacji. Towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają serwisowania instalacji i urządzeń raz na 5 lat, gwarantując Nam wypłatę odszkodowania w przypadku pożaru, uderzenia pioruna czy innego zniszczenia.

Okresowe pomiary mają potwierdzić prawidłowość działania zastosowanych środków ochrony.

Zamów usługę

Wyślij wiadomość
 • Zadzwoń do nas
 • Pro Elektrotechnik sp. z o.o.
  ul. Jana Pawła II 18/3

  56-500 Syców

  NIP 9112036491

   

 • Kontakt

  Biuro
  Tel: +48 71 707 28 51

  +48 571 925 974

  E-mail: biuro@proelektrotechnik.pl

  Godziny pracy
  pon-pt: 08:00-16:00

 • © 2021 Pro Elektrotechnik sp. z o. o.     |     Polityka prywatności
  envelopephone-handset