Pompy ciepła

Montaż pompy ciepła należy zlecić wykwalifikowanym instalatorom z uprawnieniami

Systemy pomp ciepła powinny być projektowane przez doświadczonych specjalistów i produkowane ściśle według wytycznych zawartych w projekcie. Tylko wtedy możemy liczyć na oczekiwane korzyści z posiadania pompy, takie jak niższe koszty ogrzewania i optymalny komfort cieplny.
Uruchomienie systemu pompy ciepła powietrze-energia powinno być przeprowadzone przez profesjonalny zespół, personel serwisu fabrycznego lub profesjonalnych instalatorów. W większości przypadków producent sprzętu dostarczy wstępny raport z zastosowania pompy ze szczegółowymi wymaganiami dotyczącymi pierwszego uruchomienia sprzętu. Sprawdź wydajność pompy ciepła i jak dobrze działa, np. ogrzewanie i chłodzenie ciepłej wody użytkowej. Aby pompa ciepła działała prawidłowo, należy przestrzegać wszystkich procedur rozruchu.

Ważny jest prawidłowy dobór pompy ciepła do zapotrzebowania cieplnego budynku

Przede wszystkim należy zrozumieć, że moc pompy ciepła powinna być dostosowana do konkretnych potrzeb cieplnych budynku. Ale jak tę potrzebę określić, aby nie była ani przeceniana, ani niedoceniana? W pierwszej kolejności należy znać wielkość budynku oraz powierzchnię użytkową, która ma zostać ogrzana. Jak więc określić, ile ciepła potrzebuje budynek?
Odpowiednio dobrana do budynku i instalacji grzewczej pompa ciepła wystarczy do ogrzania całego domu. Kluczem jest dobranie odpowiedniej mocy i rodzaju pompy. Roczne koszty ogrzewania powierzchni użytkowej pompą ciepła na 150 m² to 1200-3000 zł. W porównaniu z instalacjami gazowymi oszczędza co najmniej połowę kosztów. Dodatkowo ma tę zaletę, że jest łatwy w obsłudze, nie wymaga dużego zaangażowania użytkownika i może być podłączony do instalacji fotowoltaicznych, co pozwala ograniczyć rachunki za prąd do minimum. Koszt ogrzewania domu pompą ciepła jest na tyle niski, że inwestycja powinna zwrócić się w ciągu trzech lat (z dofinansowaniem), zakładając, że dostaniemy dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Kolejną zaletą wyboru pompy ciepła jest to, że w przypadku tego rozwiązania możemy zrezygnować z budowy komina i miejsca do przechowywania opału.

Prawidłowo zainstalowana i dobrana pompa ciepła zredukuje koszty ogrzewania i zapewni komfort domownikom

Właściwy dobór mocy pompy ciepła zapewni maksymalny komfort cieplny budynku bez konieczności stosowania innych źródeł ciepła. To także gwarancja długiej żywotności systemu, niskich kosztów eksploatacji i szybkiego zwrotu z inwestycji. Właściwy dobór mocy urządzenia nie jest łatwy, ponieważ wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak precyzyjne określenie potrzeb cieplnych budynku. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania ekspertom, którzy przeanalizują wszystkie czynniki. Warto jednak wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze mocy pompy ciepła.
Pompy ciepła zaliczane są do systemów energooszczędnych, zapewniających wysoki komfort cieplny. Aby zapewnić efektywną i ekonomiczną pracę urządzeń oraz zaspokoić zapotrzebowanie na energię cieplną, konieczne jest rozsądne dobranie mocy pompy ciepła.

 

Nasze Realizacje:

Pawłów Wlkp.

Producent:  LG

Moc pompy: 16 KW

Miejsce: Dom jednorodzinny

 

Pawłów Wlkp.

Producent:  LG

Moc pompy: 9 KW

Miejsce: Dom jednorodzinny

 

Wielowieś

Producent:  LG

Moc pompy: 9 KW

Miejsce: Dom jednorodzinny

Międzybórz

Producent:  Heiko

Moc pompy: 40 KW

Miejsce: Zakład przemysłowy

Kuźnica Myślniewska

Producent:  Heiko PLUS z modułem CWU

Moc pompy: 15 KW

Miejsce: Dom jednorodzinny

Kałkowskie

Producent:  LG

Moc pompy: 5 KW

Miejsce: Dom jednorodzinny

 

Kraszów

Producent:  Heiko

Moc pompy: 19 KW

Miejsce: Dom weselno-bankietowy

Syców

Producent:  LG

Moc pompy: 14 KW

Miejsce: Dom jednorodzinny

 

 

i wiele więcej.

Zamów usługę

Wyślij wiadomość
 • Zadzwoń do nas
 • +48 571 925 974

 • Pro Elektrotechnik sp. z o.o.
  ul. Oleśnicka 18B

  56-500 Syców

  NIP: 9112036491

  KRS: 0000865298

  SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

  Wysokość kapitału zakładowego 10 000,00 ZŁ

 • Kontakt

  Biuro
  Tel: +48 71 707 28 51

  +48 571 925 974

  E-mail: biuro@proelektrotechnik.pl

  Godziny pracy
  pon-pt: 08:00-16:00

 • © 2021 Pro Elektrotechnik sp. z o. o.     |     Polityka prywatności
  envelopephone-handset