Klimatyzacja

Zasada działania klimatyzatorów

Klimatyzacja to oczywiście obniżenie temperatury w domu, mieszkaniu, biurze czy samochodzie. Jednak jego działanie nie ogranicza się do chłodzenia. Nowoczesne systemy klimatyzacji nie tylko chłodzą, ale również grzeją i utrzymują powietrze w czystości [3].

To jest tego warte. Włącz klimatyzator w upalny dzień, aby poprawić komfort w pomieszczeniu. Co więcej, nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w filtry, które usuwają z powietrza brud, kurz, szkodliwe substancje, bakterie i alergeny. Mają zatem niewątpliwie korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach, a tym samym na zdrowie użytkowników .

Korzyści z klimatyzacji w czasach współczesnych.

Jak najbardziej warto. Klimatyzacja w upalne dni poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach. Co więcej, nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w filtry, które oczyszczają powietrze z brudu, kurzu, szkodliwych substancji, bakterii i alergenów. Mają więc niewątpliwie korzystny wpływ na jakość powietrza we wnętrzu, a co za tym idzie – także na zdrowie użytkowników.

Wpływ na środowisko i efektywność energetyczna klimatyzacji.

Ekologiczna klimatyzacja zmniejsza zużycie energii, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za elektryczność. Dodatkowo emisja pyłów i gazów cieplarnianych jest znacząco ograniczona. Stosowanie klimatyzacji ma również pozytywny wpływ na środowisko.

Jak klimatyzacja wpływa na środowisko? Nowoczesne klimatyzatory mają wiele ekologicznych opcji, które nie tylko pomogą chronić środowisko, ale także pozwolą zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Ważne jest, aby wybrać klimatyzator odpowiedniej wielkości do swojego domu. Jeśli jest za mały, nie schłodzi domu i marnuje energię elektryczną, próbując to zrobić, uruchamiając się non-stop. Czy jednak mój klimatyzator powoduje globalne ocieplenie? To skomplikowane. HFC stanowią niewielką część całkowitej emisji gazów cieplarnianych, ale zatrzymują tysiące razy więcej ciepła w atmosferze niż dwutlenek węgla. Jeśli twój klimatyzator działa poprawnie, nie uwalnia HFC do atmosfery. Niektóre HFC uwalniane są podczas procesu niszczenia – jeśli klimatyzator lub lodówka ma wyciek, lub gdy wyrzucisz urządzenie, co może spowodować ucieczkę niektórych cząsteczek, zwłaszcza jeśli zostanie zutylizowana w niewłaściwy sposób. Problem ten – klimatyzacja a ekologia, sprawił, że podjęto starania na rzecz projektowania i produkcji nowoczesnych urządzeń. Klimatyzatory przyjazne środowisku w znacznym stopniu „uciekły” od technologii, które przyczyniały się do degradacji planety. Chodzi tu o programowalne termostaty, sprężarki dwustopniowe, geotermalne pompy ciepła. Ważna jest też regularna konserwacja[5].

Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony: https://haier-ac.pl

Gdzie znajdą Państwo wiele rozwiązań do zastosowania w domu, mieszkaniu, biurze. Nasza firma jest certyfikowanym instalatorem produktów Haier. Posiadamy również serwis.

Zachęcamy do kontaktu!

Zamów usługę

Wyślij wiadomość
 • Zadzwoń do nas
 • +48 571 925 974

 • Pro Elektrotechnik sp. z o.o.
  ul. Oleśnicka 18B

  56-500 Syców

  NIP: 9112036491

  KRS: 0000865298

  SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

  Wysokość kapitału zakładowego 10 000,00 ZŁ

 • Kontakt

  Biuro
  Tel: +48 71 707 28 51

  +48 571 925 974

  E-mail: biuro@proelektrotechnik.pl

  Godziny pracy
  pon-pt: 08:00-16:00

 • © 2021 Pro Elektrotechnik sp. z o. o.     |     Polityka prywatności
  envelopephone-handset