Automatyzacja instalacji pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze
Oszczędność, wygoda i bezpieczeństwo – to trzy główne zalety instalacji automatyki w domu lub mieszkaniu. Inteligentne sterowanie domem pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Mechaniczne wyłączanie światła i ciepła zapobiega marnowaniu surowców i pieniędzy. W ten sposób budżet zainwestowany w montaż zwraca się z czasem przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Co więcej, nie musisz od razu inwestować w wiele urządzeń — zacznij od prostego systemu i stopniowo go rozwijaj, dowiadując się, czym jest inteligentny dom i jakie opcje są dla Ciebie najważniejsze. Jednak największą zaletą inteligentnego domu jest przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Inteligentny dom pozwala obniżyć rachunki za prąd dzięki automatyzacji. System może samodzielnie sterować pracą różnych urządzeń, takich jak klimatyzacja czy ogrzewanie. Ponadto, jeśli zapomnimy wyłączyć światła lub inne urządzenia przed wyjściem, dzięki inteligentnym rozwiązaniom możemy to zrobić wygodnie zdalnie lub zrobi to za nas technologia.
Inteligentna instalacja powinna być zaprojektowana przez wykwalifikowane osoby.
Inteligentny dom powinien składać się przede wszystkim z niezawodnych instalacji elektrycznych, idealnie zaprojektowanych od podstaw przez doświadczonych specjalistów. Instalacje inteligentnego domu składają się z rozbudowanych systemów pozwalających na zdalne zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, filtracją powietrza w budynku, a także systemami alarmowymi i bezpieczeństwem w postaci zewnętrznego monitoringu, obsługi rolet czy głośników.
Bez względu na to, jaki system inteligentnego domu wybierze inwestor, powinien być on starannie zaprojektowany i zainstalowany. Kwestię tę należy konsultować na jak najwcześniejszym etapie budowy mieszkania.